Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce oraz Fabryki Schindlera

Proponujemy Państwu w ramach jednej wycieczki zwiedzenie Kopalni Soli w Wieliczce oraz słynnej fabryki Schindlera na Podgórzu, znanej z filmu Stevena Spielberga Lista Schindlera.

Kopalnię Soli zwiedzamy z przewodnikiem. Trasa obejmuje 20 zabytkowych komór połączonych 2 km korytarzy i przebiega na trzech poziomach. Do kopalni schodzi się schodami (380 stopni) na I poziom (64 m). Wyjazd na powierzchnię odbywa się windą szybem Daniłowicza z poziomu III (135 m).

Trasa turystyczna wiedzie przez podziemne kaplice i groty, w których podziwiać możemy solne rzeźby i żyrandole z solnych kryształków będące dziełem górników. Najwspanialszą z podziemnych kaplic jest kaplica bł. Kingi. Znajdują się w niej cudownie mieniące się i błyszczące żyrandole z solnych kryształków oraz rzeźby z soli szarej. Na trzecim poziomie znajduje się swego rodzaju skansen, z bardzo ciekawą kolekcją dawnych urządzeń górniczych, zbiorami mineralogicznych, wyrobami rzemiosła artystycznego.

W drodze powrotnej z Wieliczki zawieziemy Państwa pod słynną Fabrykę Schindlera.

Fabryka Schindlera założona została przez Żydów w 1937 roku, od 1938 usytuowanej w budynku przy ul. Lipowej 4. W roku 1939 właścicielem fabryki zostaje Oskar Schindler – przemysłowiec i członek NSDAP, który wstrząśnięty masową eksterminacją narodu żydowskiego, wraz ze swym księgowym opracowuje słynną Listę Schindlera, dzięki której wykupuje i przewozi do nowej fabryki w Sudetach ponad 1100 osób – ratując im tym samym życie.

Historię Oskara Schindlera opisał Schindler’s Ark (Arka Schindlera) australijski powieściopisarz Thomas Keneally, zaś Steven Spielberg wyreżyserował na jej podstawie film Lista Schindlera, do którego zdjęcia kręcono m.in. w fabryce na Lipowej 4.

Na wycieczkę do Kopalni Soli oraz Fabryki Schindlera zabierzemy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca ok. godz. 9.00.
Po zakończonym zwiedzaniu powrócicie Państwo do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 5 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331
Cennik: Cena za pojazd. Zawiera koszty pojazdu, kierowcę, paliwo oraz opłaty parkingowe. Do dyspozycji pasażerów są bezpłatne napoje. Cena nie zawiera biletu wstępu do Kopalni Soli – 84 zł za osobę.

 Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce oraz Fabryki Schindlera
Liczba osób 1-4  5-8
Ceny  330 zł  460 zł