Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce oraz Niepołomic

Kopalnia Soli w Wieliczce to miejsce wyjątkowe w skali światowej, o zwiedzeniu, której nie trzeba nikogo przekonywać. A czy wiecie Państwo, że tylko 10 km od Wieliczki, na skraju Puszczy Niepołomickiej, stoi piękny zamek, który został nazwany drugim Wawelem.

Zwiedzanie Kopalni Soli

Najpierw nasz kierowca zawiezie Państwa do Kopalni Soli w Wieliczce. Na miejscu wraz z przewodnikiem zwiedzicie trasę obejmującą 20 zabytkowych komór połączonych 2 km korytarzy. Czas zwiedzania Kopalni to 2,5 godziny. Trasa turystyczna wiedzie przez podziemne kaplice i groty, w których podziwiać można solne rzeźby i żyrandole z solnych kryształków będące dziełem górników. Najwspanialszą z podziemnych kaplic jest kaplica bł. Kingi. Znajdują się w niej cudownie mieniące się i błyszczące żyrandole z solnych kryształków oraz rzeźby z soli szarej.

Po zwiedzeniu Kopalni Soli udamy się do oddalonych 10 km od Wieliczki, Niepołomic by tu zobaczyć wspomniany Zamek królewski.

Wizyta na Zamku królewskim w Niepołomicach

Zamek zbudowany został przez Kazimierza Wielkiego w XIV w. Jest okazałą murowaną budowlą renesansową. W salach muzealnych Zamku znajdują się bezcenne zbiory przeniesione na czas remontu z Muzeum Narodowego w Sukiennicach w Krakowie. Można tu podziwiać najwybitniejsze dzieła takich artystów jak Jan Matejko, Jacek Malczewski czy Bronisław Abramowicz.

Na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce oraz Niepołomic zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie (hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca) ok. godz. 9.00. Po zakończonym zwiedzaniu powrócicie Państwo do Krakowa do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 6-7 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331

Cennik: Cena za pojazd. Zawiera koszty pojazdu, kierowcę, paliwo oraz opłaty parkingowe. Do dyspozycji pasażerów są bezpłatne napoje. Cena nie zawiera biletu wstępu do Kopalni Soli – 84 zł za osobę.

 Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce oraz Niepołomic
Liczba osób 1-4  5-8
Ceny  400 zł  550 zł