Śladami Jana Pawła II

Wadowice to miejsce narodzin papieża Jana Pawła II i byłego kardynała krakowskiego Karola Wojtyły. Oddalone jest zaledwie 50 kilometrów na południowy zachód od Krakowa. W Mieście Papieskim najbardziej wartymi do zobaczenia miejscami są: Dom Rodzinny Papieża (przekształcony w muzeum) oraz bazylika z piętnastowiecznym prezbiterium i chrzcielnica, w której był chrzczony mały Karol Wojtyła.

Wystawa w Domu Rodzinnym Papieża Jana Pawła II przy ulicy Kościelnej 7, ilustruje i upamiętnia Jego życie i działalność w Polsce, aż do momentu, w którym opuścił ją na stałe.

Wadowicka Bazylika to miejsce szczególne, bowiem to tutaj Karol Wojtyła, późniejszy Ojciec Święty, przyjął chrzest i przystąpił do I Komunii Świętej. We wnętrzu zachwyca ołtarz główny z wizerunkiem patronki świątyni – Maryi Panny z Dzieciątkiem, której postać zdobi srebrna szata.

Wycieczka do Wadowic to również świetna okazja do poznania klimatu i atmosfery małego miasteczka oraz spróbowania ulubionego ciastka Papieża – pysznej kremówki.

Na wycieczkę Śladami Jana Pawła II zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca ok. godz. 9.00. Po zakończonym zwiedzaniu powrócicie Państwo do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 4-5 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331
Cennik: Cena za pojazd. Zawiera koszty pojazdu, kierowcę, paliwo oraz opłaty parkingowe. Do dyspozycji pasażerów są bezpłatne napoje

 Śladami Jana Pawła II
Liczba osób 1-4  5-8
Ceny  400 zł  480 zł