„Śladami Jana Pawła II”. Oferta specjalna

Podczas tej wycieczki zabierzemy Państwa na jednodniową pielgrzymkę po najważniejszych Sanktuariach w okolicach Krakowa oraz samym Krakowie śladami Jana Pawła II. W programie wycieczki znajdują się Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki i Kraków.

Wadowice to miejsce urodzin Karola Wojtyły. Zwiedzić tu można dom rodziny Wojtyłów w którym dziś znajduję się muzeum, a także Bazylikę Najświętszej Marii Panny. Na ten kościół wychodzi okno z mieszkania Wojtyłów – wprost na napis „czas ucieka wieczność czeka”. W wadowickiej Bazylice ochrzczony został mały Karol Wojtyła. Jeśli będziecie Państwo mieli ochotę możecie na moment przysiąść w jednej z kawiarenek na wadowickim rynku. Spróbować słynnej kremówki i poczuć klimat niewielkiego małopolskiego miasteczka.

W dalszą podróż udamy się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tutaj możecie Państwo zobaczyć Sanktuarium pasyjno – maryjne. Na wzgórzach wokół klasztoru oo. Bernardynów położone są 42 kościoły i kaplice. Wszystko to tworzy bardzo urokliwy pejzaż.

Kolejnym etapem Państwa wycieczki będą Łagiewniki – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Miejsce to związane jest nie tylko z bł. Janem Pawłem II ale również ze św. Faustyną. Sanktuarium składa się z dwóch kościołów – kościoła św. Józefa i Bazylika Miłosierdzia Bożego. W tym pierwszym znajduje się słynący łaskami obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Faustyny. Rzecz jasna jeśli będziecie Państwo mieli ochotę damy Państwu czas na modlitwę w ciszy i skupieniu.

Ostatnim etapem wycieczki, którą dla Państwa przygotowaliśmy będzie zwiedzanie Krakowa ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z Janem Pawłem II. Zwiedzanie odbędzie się w komfortowy i nie wymagający wysiłku sposób – pojazdem elektrycznym – tzw. meleksem. Podczas tej wycieczki zobaczycie Państwo min. Pałac Biskupów Krakowskich – Okno Papieskie, Collegium Maius, Kościół św. Floriana, Kościół na Skałce, Wawel, Błonia i Skałę Papieską oraz dom Wojtyłów na ul. Tynieckiej i Kościół na Dębnikach.

Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331

Liczba osób
do 5 każda kolejna
Śladami Jana Pawła II  650 zł  90 zł