„Śladami Żydów”. Oferta specjalna

Zapraszamy Państwa na wycieczkę podczas której poznacie Państwo historię polskich i krakowskich Żydów.

Pierwsza część wycieczki obejmuje wyjazd do Oświęcimia i Brzezinki – byłego Obozu Koncentracyjnego. Miejsce do dzisiaj odwiedzane przez ludzi z całego świata w celu zobaczenia pozostałości jednej z największej zbrodni przeciwko ludzkości w dziejach świata.

Zwiedzającym udostępniono tereny i większość obiektów byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz-II Birkenau. Zwiedzicie Państwo poobozowe budynki i ruiny, włącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów, kilkanaście kilometrów obozowego ogrodzenia i dróg wewnętrznych oraz rampę kolejową w Brzezince.

Wystawa „Męczeństwo, walka i zagłada narodu żydowskiego w latach 1933-1945” w bloku 27 prezentuje sposoby traktowania, przetrzymywania i życia jeńców, eksponaty historyczne między innymi: ubrania więźniarskie, prycze i inne sprzęty w jakie były wyposażone pomieszczenia, rzeczy odebrane deportowanym Żydom.

Po zwiedzeniu miejsc w których zakończyła się w tragiczny sposób historia polskich Żydów zabierzemy Państwa na zwiedzanie miejsc, w których przez wieki żyli.

Krakowski Kazimierz. Ta pełna uroku i tajemniczości krakowska dzielnica doskonale oddaje charakter dawnej Rzeczypospolitej. W jednym miejscu zobaczycie Państwo potężne katolickie kościoły (min. Kościół na Skałce) by kawałek dalej podziwiać synagogi (m. in. Tempel, Izaaka). Ta część wycieczki zajmie nam około 2 godzin. W tym czasie zobaczycie też Państwo teren Krakowskiego Getta i Fabrykę Schindlera. Będziecie też Państwo mieli możliwość zwiedzenia Muzeum mieszczącego się w dawnej fabryce.

Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331

Liczba osób
do 5 każda kolejna
Śladami Żydów  650 zł  90 zł