Tydzień w Krakowie. Oferta specjalna

Przyjeżdżacie Państwo do Krakowa na cały tydzień? Zorganizujemy dla Państwa cały pobyt. Urozmaicimy go wycieczkami i zwiedzaniem. Nie musicie się Państwo martwić co i gdzie warto zobaczyć. My wiemy to dokładnie. W tej ofercie przewidzieliśmy zarówno miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć jak i swobodę wyboru dla Państwa. Wybierając ofertę Tydzień w Krakowie, odbierzemy Państwa z lotniska za 70 zł ( max 7 osób).

W pierwszy dzień pobytu proponujemy Państwu zwiedzanie Krakowa, abyście poznali miasto i poczuli się w nim dobrze. W bardzo komfortowy sposób (pojazdem elektrycznym tzw. melexem) zobaczycie Państwo najciekawsze i najważniejsze zabytki miasta.

Jadąc przez Stare Miasto, będą mogli Państwo podziwiać: Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Teatr im. Juliusza Słowackiego, stare mury obronne, Bramę Floriańską, Muzeum książąt Czartoryskich, Pałac Biskupów Krakowskich i słynne Okno Papieskie, ul. Grodzką – dawną drogę królewską, barokowy Kościóły św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja, Zamek Królewski na Wawelu.

Ulicą Stradom dotrzemy do dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz. Tutaj zobaczycie Państwo: Kościół na Skałce, kościół św. Katarzyny, były Ratusz (obecnie Muzeum Etnograficzne), Plac Wolnica, kościół Bożego Ciała, synagogi Tempel, Kupa oraz Izaaka, Plac Nowy, ul. Szeroką, synagogę Remuh, synagogę Starą oraz synagogę Poppera.

Następnie przekroczymy Wisłę i znajdziemy się na terenie dawnego Getta w Podgórzu. Tutaj zobaczycie Państwo słynną Aptekę Pod Orłem, Plac Bohaterów Getta i bardzo sugestywny pomnik – instalację na nim, a także dawny budynek gestapo. Na granicy dawnego Getta znajduje się historyczny budynek Fabryki Schindlera. W dawnym budynku fabrycznym znajduje się dziś Muzeum Historyczne poświęcone losowi krakowskich Żydów podczas okupacji. Po tym jak zwiedzicie Państwo Muzeum pozostanie nam ostatni punkt wycieczki – mury getta.

Tego samego dnia popołudniu zapraszamy na spacer po Wawelu wraz z profesjonalnym przewodnikiem.

Auschwitz Birkenau – zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych. Do dziś miejsce uznawane za symbol terroru, ludobójstwa i Holocaustu.

Na miejscu zobaczycie Państwo byłe tereny obozu: poobozowe obiekty i ruiny, włącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów, kilkanaście kilometrów obozowego ogrodzenia i dróg wewnętrznych oraz rampę kolejową w Brzezince. Poznacie sposoby traktowania, przetrzymywania i życia jeńców, zobaczycie eksponaty historyczne między innymi: ubrania więźniarskie, prycze i inne sprzęty w jakie były wyposażone pomieszczenia, rzeczy odebrane deportowanym Żydom. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce. Kopalnię Soli zwiedzacie Państwo z przewodnikiem. Trasa turystyczna wiedzie przez podziemne kaplice i groty, w których podziwiać można solne rzeźby i żyrandole z solnych kryształków będące dziełem górników.

Najwspanialszą z podziemnych kaplic jest Kaplica św. Kingi z cudownie mieniącymi się i błyszczącymi żyrandolami z solnych kryształków oraz rzeźby z soli szarej. Po przeszło dwugodzinnej wędrówce warto sobie uświadomić, że trasa, którą Państwo przebyliście stanowi zaledwie 1% powierzchni podziemnego labiryntu.

W następne dni pozostawiamy Państwu wybór pomiędzy wyjazdem na spływ Dunajcem, a wyjazdem do polskiej stolicy zimy – Zakopanego. Wybór rzecz jasna należy do Państwa – warto jednak uwzględnić porę roku, w której nas Państwo odwiedzacie.

Spływ Dunajcem to fantastyczna przygoda, bez wątpienia największa atrakcja turystyczna Pienin. Drewniane tratwy, kierowane przez góralskich flisaków, od stu kilkudziesięciu lat spływają z turystami przełomowym odcinkiem Dunajca, przez środek najatrakcyjniejszej części Pienin. Na trasie podziwiać bowiem można ciekawe wapienne formacje skalne brzegów doliny. W programie jest także wizyta w zachowanym w doskonałej kondycji zamku w Niedzicy jednym z najładniejszych w Polsce.

Zakopane. Oferujemy Państwu całodzienną wycieczkę w czasie której odbędziecie Państwo: spacer po mieście, wjazd na Gubałówkę (jedną z najbardziej znanych w Tatrach gór wycieczkowych), spacer pod Wielką Krokiew (największą skocznię narciarską w Polsce). Opcjonalnie proponujemy także wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch – na wysokość prawie 2000 metrów!

Na dzień następny znów proponujemy Państwu dwie opcje. Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska lub Ojców i Pieskowa Skała.

Wadowice zwiedzić tu można dom rodziny Wojtyłów, w którym dziś znajduję się muzeum, a także Bazylikę Najśw. Marii Panny. Jeśli będziecie Państwo mieli ochotę możecie na moment przysiąść w jednej z kawiarenek na wadowickim rynku. Spróbować słynnej kremówki i poczuć klimat niewielkiego małopolskiego miasteczka.

W dalszą podróż udamy się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tutaj możecie Państwo zobaczyć Sanktuarium pasyjno – maryjne. Na wzgórzach wokół klasztoru oo. Bernardynów położone są 42 kościoły i kaplice. Wszystko to tworzy bardzo urokliwy pejzaż.

Ojcowski Park Narodowy najpiękniejszy wśród „podkrakowskich dolinek”. Skaliste jary, rozmaite formy skalne, jaskinie, wywierzyska, a wszystko otoczone lasami i bujną roślinnością. Na jego terenie położone są dobrze zachowany renesansowy zamek w Pieskowej Skale (jeden z najpiękniejszych zamków rycerskich w Polsce) i ruiny gotyckiego zamku w Ojcowie.

Tak wygląda nasza propozycja. Jeśli jednak jest coś co chcecie Państwo zobaczyć podczas Waszego pobytu po prostu dajcie nam znać, a my wszystko zorganizujemy.

Szukasz noclegu w Krakowie? Polecimy Ci atrakcyjne miejsca noclegu – Hotele, Apartamenty, Hostele. Polecamy tylko sprawdzone miejsca. Napisz nam jakie masz życzenia, wymagania a znajdziemy Ci nocleg w atrakcyjej cenie!

Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331

Liczba osób
do 5 każda kolejna
Tydzień w Krakowie  2100 zł  340 zł