„Wszystko w jednym”. Oferta specjalna

Przyjeżdżacie Państwo na kilka dni do Krakowa i chcielibyście jak najwięcej zobaczyć? Ta oferta jest specjalnie dla Państwa. Jednego dnia zabierzemy Państwa na zwiedzanie Auschwitz i Birkenau. Następnego dnia do Wieliczki i na zwiedzania Krakowa. Wybierając ofertę Wszystko w jednym, odbierzemy Państwa z lotniska za 70 zł ( max 7 osób).

Pierwszy dzień to zwiedzanie byłego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz Birkenau.

Obóz koncentracyjny został założony przez nazistów na przedmieściach miasta Oświęcim w czasach okupacji hitlerowskiej w 1940 roku. Nazwa Oświęcim została zmieniona na niemiecką Auschwitz. Podczas zwiedzania zobaczycie Państwo poobozowe obiekty i ruiny, włącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów, kilkanaście kilometrów obozowego ogrodzenia i dróg wewnętrznych oraz rampę kolejową w Brzezince. Na wystawie rozmieszczonej w pięciu blokach dawnego obozu poznacie sposoby traktowania, przetrzymywania i życia jeńców, zobaczycie eksponaty historyczne m. in.: ubrania więźniarskie, prycze i inne sprzęty w jakie były wyposażone pomieszczenia więźniarskie, rzeczy odebrane deportowanym Żydom. Miejsce do dziś pozostaje symbolem tragicznej historii masowej zagłady ok. 1,1-1,5 mln niewinnych ludzi, różnej narodowości i wyznań.

Dzień drugi rozpoczniecie Państwo w Kopalni Soli w Wieliczce. Kopalnię Soli zwiedzacie Państwo z przewodnikiem. Trasa Turystyczna wielickiej kopalni powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Ok. miliona turystów rocznie zwiedza ok. 3 km trasy składającej się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów (poziom I-III). Kopalnię licznie odwiedzają także przywódcy państw, naukowcy i artyści. Czas zwiedzania to ok. 2 godziny.

Po krótkiej przerwie zapraszamy Państwa na zwiedzanie Krakowa. Zwiedzanie odbywa się w bardzo komfortowy sposób – pojazdem elektrycznym (tzw. melexem) i trwa ok. 3 godzin. Podczas wycieczki zobaczycie Państwo Stare Miasto, dzielnicę Kazimierz, dawne Getto w Podgórzu oraz Fabrykę Schindlera.

Na trasie po Starym Mieście będą mogli Państwo zobaczyć takie zabytki jak: Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Teatr im. Juliusza Słowackiego, stare mury obronne, Bramę Floriańską, Muzeum książąt Czartoryskich, Pałac Biskupów Krakowskich i słynne Okno Papieskie, ulicę Grodzką, Kościół św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja, Zamek Królewski na Wawelu.

Na trasie po Kazimierzu zobaczycie Państwo: Kościół na Skałce, kościół św. Katarzyny, były Ratusz – dziś Muzeum Etnograficzne, Plac Wolnica, kościół Bożego Ciała, synagogę Tempel, synagogę Kupa, synagogę Izaaka, Plac Nowy, ulicę Szeroką, synagogę Remuh, synagogę Starą, synagogę Poppera.

Na terenie dawnego Getta w Podgórzu zobaczycie Państwo: Aptekę Pod Orłem, Plac Bohaterów Getta oraz dawny budynek gestapo. Na granicy dawnego Getta znajduje się historyczny budynek Fabryki Schindlera. Dziś znajduje się tu Muzeum Historyczne poświęcone losowi krakowskich Żydów podczas okupacji. Po tym jak zwiedzicie Państwo Muzeum pozostanie nam ostatni punkt wycieczki – mury getta.

Tak o to w ciągu 2 dni udało się nam pokazać Państwu to co najważniejsze w Krakowie i jego okolicach.

Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331

Liczba osób
do 5 każda kolejna
Wszystko w jednym 1000 zł  100 zł