Wycieczka do Częstochowy

Zapraszamy Państwa do Częstochowy, miasta, będącego jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce.

Pokażemy Państwu wzgórze z klasztorem ojców Paulinów, zwane potocznie Jasną Górą. Nasz kierowca zawiezie Was bezpośrednio pod Klasztor. Na miejscu będą mogli Państwo zwiedzić Klasztor oraz twierdzę jasnogórską. Czas zwiedzania to około 2 godziny.

Klasztor ojców Paulinów dawną twierdzę, założył w 1382 roku książę Władysław Opolczyk. Już w XV w. na Jasną Górę docierali wierni z prośbami i podziękowaniami dla Matki Boskiej Jasnogórskiej. Podczas potopu szwedzkiego klasztor zasłyną z bohaterskiej obrony przed najeźdźcami.

Zespół architektoniczny na Jasnej Górze narastał wokół sanktuarium w ciągu sześciu stuleci. Dominuje w panoramie miasta. Wieża kościelna z XVII w. ma 106 metrów, na jej szczyt prowadzi 519 stopni.

Największym skarbem Jasnej Góry jest Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. To dzięki niemu do Częstochowy zmierzają milionowe pielgrzymki z różnych miast Polski oraz z zagranicy. Trzy razy dziennie obraz jest uroczyście odsłaniany i zasłaniany kurtyną ze srebrnej blachy z 1673 roku.

Na terenie zespołu klasztornego znajdują się również Skarbiec oraz Muzeum. W Skarbcu podziwiać możemy dary, które wierni ofiarowali Najświętszej Maryi Pannie, prosząc o pomoc lub dziękując za doznane łaski. Większość darów to wyroby złotnicze, jubilerskie i tkackie. Arsenał pozwala zapoznać się ze starą bronią, ukazuje również „wojskową” historię Jasnej Góry. Ekspozycja w Muzeum poświęcona jest historii kultu, jaki od 600 lat otacza obraz Czarnej Madonny.

Na wycieczkę do Częstochowy zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca ok. godz. 9.00 rano. Po zakończonym zwiedzaniu powrócicie Państwo do Krakowa do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 7 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331
Cennik: Cena za pojazd. Zawiera koszty pojazdu, kierowcę, paliwo oraz opłaty parkingowe. Do dyspozycji pasażerów w sezonie letnim, bezpłatne napoje

 Wycieczka do Częstochowy
Liczba osób 1-4  5-8
Ceny  450 zł  550 zł