Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Wybierz się z nami do Kopalni Soli w Wieliczce by zejść pod ziemię i znaleźć się w niesamowitym świecie solnych korytarzy, komór i kaplic wypełnionych cudownymi rzeźbami. Kopalnia wpisana jest na światową listę dziedzictwa UNESCO oraz jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce.

Kopalnię Soli zwiedzamy z przewodnikiem. Trasa obejmuje 20 zabytkowych komór połączonych 2 km korytarzy i przebiega na trzech poziomach. Do kopalni schodzi się schodami (380 stopni) na I poziom (64 m). Wyjazd na powierzchnię odbywa się windą szybem Daniłowicza z poziomu III (135 m). Niezależnie od pory roku powietrze pod ziemią jest rześkie, temperatura wynosi 14 stopni Celsjusza.

Trasa turystyczna wiedzie nas przez podziemne kaplice i groty, w których podziwiać możemy solne rzeźby i żyrandole z solnych kryształków będące dziełem górników. Najwspanialszą z podziemnych kaplic jest kaplica bł. Kingi. Znajdują się w niej cudownie mieniące się i błyszczące żyrandole z solnych kryształków oraz rzeźby z soli szarej. Na trzecim poziomie znajduje się swego rodzaju skansen, z bardzo ciekawą kolekcją dawnych urządzeń górniczych, zbiorami mineralogicznymi, wyrobami rzemiosła artystycznego.

Po przeszło dwugodzinnej wędrówce warto sobie uświadomić, że trasa, którą przebyliśmy stanowi zaledwie 1% powierzchni podziemnego labiryntu.

Na wycieczkę do Kopalni Soli zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca ok. godz. 9.00. Po zakończonej wyciecze powrócicie Państwo do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 4 godziny
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331

GRUPOWA INDYWIDUALNA
Cena za osobę Cena za pojazd
od 1 do 4 osób od 5 do 8 osób
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce 140 zł za osobę 250 zł 300 zł
Cena zawiera:
– Bilet wstępu do Kopalni z przewodnikiem
– Ubezpieczenie

Godziny: 9.00 – 16.00

Cena zawiera:
– Transport klimatyzowanym vanem
– Odbiór z hotelu lub innego wskazanego miejsca
– Koszty pojazdu, kierowcę, paliwo, opłaty parkingowe.
– Ubezpieczenie
– W seoznie letnim do dyspozycji pasażerów bezpłatne napoje
Cena nie zawiera biletu wstępu do Kopalni Soli – 84 zł za osobę.