Wycieczka do Oświęcimia i Brzezinki

Wycieczka do byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu-Brzezince, który był największym nazistowskim obozem śmierci. Na całym świecie jest to pamiątka o terrorze, ludobójstwie i Holocauście.

Obóz koncentracyjny został założony przez nazistów na przedmieściach miasta Oświęcim w czasach okupacji hitlerowskiej w 1940 roku. Nazwa Oświęcim została zmieniona na niemiecką Auschwitz, która wkrótce stała się również nazwą miejsca zbrodni hitlerowskich.

Na miejscu zobaczycie Państwo byłe tereny obozu: poobozowe obiekty i ruiny, włącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów, kilkanaście kilometrów obozowego ogrodzenia i dróg wewnętrznych oraz rampę kolejową w Brzezince.

Oprócz terenu i oryginalnych lub częściowo zrekonstruowanych obiektów ważnym elementem zwiedzania byłego obozu jest wystawa rozmieszczona w pięciu blokach byłego obozu. Prezentuje dokumentację ukazującą sposoby traktowania, przetrzymywania i życia jeńców, eksponaty historyczne między innymi: ubrania więźniarskie, prycze i inne sprzęty w jakie były wyposażone pomieszczenia więźniarskie, rzeczy odebrane deportowanym Żydom.

To miejsce jest do dzisiaj odwiedzane przez ludzi z całego świata w celu zobaczenia pozostałości jednej z największej zbrodni przeciwko ludzkości w dziejach świata.

Na wycieczkę do Oświęcimia i Brzezinki zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca ok. godz. 9.00. Po zakończonym zwiedzaniu powrócicie Państwo do Krakowa do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 6 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331

GRUPOWA INDYWIDUALNA
Cena za osobę Cena za pojazd
od 1 do 4 osób od 5 do 8 osób
Wycieczka do Oświęcimia i Brzezinki 140 zł za osobę 350 zł 420 zł
Cena zawiera:
– Bilet wstępu do Muzeum w Oświęcimiu z przewodnikiem
– Ubezpieczenie

Godziny: 9.00 – 13.00

Cena zawiera:
– Transport klimatyzowanym vanem
– Odbiór z hotelu lub innego wskazanego miejsca
– Koszty pojazdu, kierowcę, paliwo, opłaty parkingowe
– Ubezpieczenie
– W sezonie letnim do dyspozycji pasażerów bezpłatne napoje
Cena nie zawiera biletu wstępu do Muzeum w Oświęcimiu – 45 zł za osobę.