Wycieczka do Tyskiego Muzeum Piwowarstwa

Wybierz się z nami do Tyskiego Muzeum Piwowarstwa i poznaj fascynującą historię piwa oraz sposób jego produkcji.

Muzeum znajduje się na terenie Tyskich Browarów Książęcych. Zgromadzono w nim eksponaty związane z tradycją i historią Browarów, kolekcje fotografii, kufli, beczek, butelek, podkładek oraz wiele innych eksponatów. Nie jest to jednak klasyczne muzeum. Oryginalne wnętrza dawnej kaplicy mieszczące kolekcje wspomagane są przez najnowocześniejsze rozwiązania wystawiennicze.

Gości w muzeum wita obraz księcia Jana Henryka XI w ozdobnych pozłacanych ramach, w rzeczywistości obraz okazuje się ekranem plazmowym, na którym wyświetlana jest ruchoma postać księcia zachwalająca browar i zapraszająca do zwiedzania muzeum.

W sali kinowej muzeum można obejrzeć film o historii ziemi pszczyńskiej i Tyskich Browarów Książęcych zrealizowany w technologii trójwymiarowej. Salę wypełniają ekrany dotykowe prezentujące historię browarów i proces produkcyjny, gry piwne. Wrażeniami ze zwiedzania można podzielić się ze znajomymi wysyłając z wnętrza beczki e-mailową pocztówkę ze swoim zdjęciem.

Na zakończenie zwiedzania goście zapraszani są do pubu w piwnicach muzeum na bezpłatną degustację. Fragment pubu widać z sali muzeum przez przeszkloną podłogę.

Oprócz muzeum można zwiedzić także Browar Książęcy.

Ważna informacja: Muzeum zwiedzać mogą osoby, które mają skończone 18 lat.

Opcje zwiedzania:
Zwiedzanie Browaru + zwiedzanie Tyskiego Muzeum Piwowarstwa + degustacja w pubie – około 2,5 godziny.
Zwiedzanie Browaru + degustacja w pubie – około 1,5 godziny.
Zwiedzanie Tyskiego Muzeum Piwowarstwa + degustacja w pubie – około 1,5 godziny.

Na wycieczkę do Tyskiego Muzeum Piwowarstwa zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca. Po zakończonej wyciecze powrócicie Państwo do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 6 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331
Cennik: Cena za pojazd. Zawiera koszty pojazdu, kierowcę, paliwo oraz opłaty parkingowe. Do dyspozycji pasażerów bezpłatne napoje w sezonie letnim.

 Wycieczka do Tyskiego Muzeum Piwowarstwa
Liczba osób 1-4  5-8
Ceny  440 zł  630 zł