Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Ojcowski Park Narodowy znajduje się tylko 16 kilometrów na północ od Krakowa na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Na jego terenie znajduje się dobrze zachowany renesansowy zamek w Pieskowej Skale i ruiny gotyckiego zamku w Ojcowie.

Zamek w Pieskowej Skale jest jednym z najpiękniejszych zamków rycerskich w Polsce. We wnętrzach zamkowych znajduje się kolekcja mebli i malarstwa od średniowiecza do XIX w.

Zamek w Ojcowie w przeciwieństwie do tego w Pieskowej Skale dotrwał do czasów dzisiejszych jako ruina. Zachowała się baszta, część murów obronnych i zwodzonego mostu oraz brama wjazdowa.

Ojców zachwyca malowniczymi dolinami, fantastycznie uformowanymi skałami (najsłynniejsza to Maczuga Herkulesa) oraz jurajskimi jaskiniami, których na terenie Parku jest około 210. Najsłynniejszą wśród nich jest Grota Łokietka – ma ok. 270 m długości, a jej poszczególne części mają swoje nazwy – Sala Rycerska, Kuchnia, Sypialnia. Sale te połączone są obszernymi korytarzami, tak że zwiedzenie jaskini nie nastręcza żadnych trudności.

Do niemal wszystkich interesujących miejsc w Ojcowskim Parku Narodowym można dotrzeć znakowanymi szlakami turystycznymi. Z całym swoim bogactwem Ojców oferuje wyjątkowe i niezapomniane doświadczenia.

Na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca. Po zakończonej wyciecze powrócicie Państwo do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 4 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331
Cennik: Cena za pojazd. Zawiera koszty pojazdu, kierowcę, paliwo oraz opłaty parkingowe. Do dyspozycji pasażerów w sezonie letnim, bezpłatne napoje

 Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego
Liczba osób 1-4  5-8
Ceny  330 zł  450 zł