Wycieczka do Oświęcimia oraz miejsc związanych z papieżem Janem Pawłem II

Papież Jan Paweł II wspomniał o Auschwitz w trakcie swojej pielgrzymki do Polski w 1979 roku: Tak, w tych inskrypcjach jest ukryty los niezliczonych istnień ludzkich. One wstrząsają naszą pamięcią, dotykają naszych serc Nie mają one na celu zasiać w nas nienawiści – mają pokazać jaki straszny efekt może przynieść właśnie nienawiść. Ich pragnieniem jest pomóc naszemu rozumowi zobaczyć zło jako zło i przeciwstawić się mu; ich pragnieniem jest zachęcić nas do czynienia dobra przeciwstawienia się złu.

Obóz koncentracyjny został założony przez nazistów na przedmieściach miasta Oświęcim w czasach okupacji hitlerowskiej w 1940 roku. Nazwa Oświęcim została zmieniona na niemiecką Auschwitz, która wkrótce stała się również nazwą miejsca zbrodni hitlerowskich.

Na miejscu zobaczycie Państwo byłe tereny obozu: poobozowe obiekty i ruiny, włącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów, kilkanaście kilometrów obozowego ogrodzenia i dróg wewnętrznych oraz rampę kolejową w Brzezince. Ważnym elementem zwiedzania byłego obozu jest wystawa rozmieszczona w pięciu blokach byłego obozu. Prezentuje dokumentację ukazującą sposoby traktowania, przetrzymywania i życia jeńców oraz eksponaty historyczne.

Po wizycie w Muzeum w Oświęcimiu nasz kierowca zabierze Państwa do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, miejsc pełnych pamiątek i wspomnień o Janie Pawle II.

Wadowice to miejsce narodzin Papieża Jana Pawła II i byłego kardynała krakowskiego Karola Wojtyły. „Miasto Papieskie” jest często odwiedzane przez turystów i pielgrzymów. Najbardziej wartymi do zobaczenia miejscami są: Dom Rodzinny Papieża oraz bazylika z piętnastowiecznym prezbiterium i chrzcielnica, w której był chrzczony mały Karol Wojtyła.

Kalwaria Zebrzydowska to przepiękne wczesnobarokowe sanktuarium i spokojne Ścieżki Kalwaryjskie pośród przepięknych beskidzkich kościółków i kaplic umiejscowionych na wzgórzach. Wpisana została na listę UNESCO. To miejsce licznych medytacji Jana Pawła II, opisywane przez niego w bardzo wielu wspomnieniach.

Na wycieczkę do Oświęcimia i miejsc związanych z Janem Pawłem II zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca ok. godz. 9.00. Po zakończonym zwiedzaniu powrócicie Państwo do Krakowa do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 8-9 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331
Cennik: Cena za pojazd. Zawiera koszty pojazdu, kierowcę, paliwo oraz opłaty parkingowe. Do dyspozycji pasażerów są bezpłatne napoje. Cena nie zawiera biletu wstępu do Muzeum w Oświęcimiu – 45 zł za osobę.

 Wycieczka do Oświęcimia oraz miejsc związanych z papieżem Janem Pawłem II
Liczba osób 1-4  5-8
Ceny  460 zł  520 zł