Wycieczka do Oświęcimia i Kopalni Soli w Wieliczce

Program wycieczki obejmuje zwiedzenie Muzeum w Oświęcimiu oraz Kopalni Soli w Wieliczce. To idealna oferta dla osób, które chcą zwiedzić te dwa najważniejsze miejsca w okolicach Krakowa poświęcając na to tylko jeden dzień.

Program wycieczki jest starannie zaplanowany i zorganizowany w taki sposób, aby w ciągu jednego dnia mogli Państwo odbyć dwie wycieczki i zobaczyć wszystko co sobie zaplanowaliście.

Najpierw zawieziemy Państwa do Muzeum w Oświęcimiu, gdzie razem z przewodnikiem zwiedzicie były obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i Brzezince.

Na teren dawnego obozu w Oświęcimiu wchodzimy przez osławioną bramę z napisem Arbeit macht frei. Ścieżkami dochodzimy do budynków, w których urządzono wymowne ekspozycje. Wstrząsające wrażenie sprawia widok ogromnej ilości zwykłych rzeczy: okularów, butów, zabawek oraz ściana śmierci, krematorium i cela głodowa.

Obóz w Brzezince składa się z szeregu stojących na pustkowiu drewnianych baraków wybudowanych przez więźniów. Nie ma tu ekspozycji, chodziło o to, by zachować stan obozu, oddając jego klimat.

Po wizycie w obozie w Oświęcimiu i Brzezince nasz kierowca zabierze Państwa do Kopalni Soli w Wieliczce.

Kopalnia Soli w Wieliczce jest uznawana za jeden z siedmiu cudów Polski i od roku 1978 znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO.

Trasa turystyczna po kopalni obejmuje 3,5 km. Wiedzie nas przez podziemne kaplice i groty, w których podziwiać możemy solne rzeźby i żyrandole z solnych kryształków będące dziełem górników. Najwspanialszą z podziemnych kaplic jest kaplica bł. Kingi. Znajdują się w niej cudownie mieniące się i błyszczące żyrandole z solnych kryształków oraz rzeźby z soli szarej.

Na trzecim poziomie znajduje się swego rodzaju skansen, z bardzo ciekawą kolekcją dawnych urządzeń górniczych, zbiorami mineralogicznych, wyrobami rzemiosła artystycznego.

Na wycieczkę do Oświęcimia i Kopalni Soli zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca ok. godz. 9.00. Po zakończonej wyciecze powrócicie Państwo do miejsca zakwaterowania lub innego wskazanego miejsca.

Czas trwania wycieczki: ok. 10 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331

GRUPOWA INDYWIDUALNA
Cena za osobę Cena za pojazd
od 1 do 4 osób od 5 do 8 osób
Wycieczka do Oświęcimia i Kopalni Soli w Wieliczce 280 zł za osobę 460 zł 520 zł
Cena zawiera:
– Bilet wstępu do Muzeum w Oświęcimiu i Kopalni z przewodnikiem
– Ubezpieczenie
Godziny: 08.00 – 08.30
Cena zawiera:
– Transport klimatyzowanym vanem
– Odbiór z hotelu lub innego wskazanego miejsca
– Koszty pojazdu, kierowcę, paliwo, opłaty parkingowe.
– Ubezpieczenie
– W seoznie letnim do dyspozycji pasażerów bezpłatne napoje
Cena nie zawiera biletów wstępu do Kopalni Soli – 84 zł za osobę oraz Muzeum w Oświęcimiu – 45 zł za osobę.