Wycieczka do Oświęcimia z obiadem na barce Arlina

Po zwiedzeniu byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu-Brzezince, proponujemy Państwu obiad na barce Arlina w Krakowie, podczas którego będziecie mogli odpocząć po pełnej wrażeń wycieczce.

Najpierw nasz kierowca zawiezie Państwa do Oświęcimia, gdzie w towarzystwie licencjonowanego przewodnika zwiedzicie obóz w Oświęcimiu i Brzezince.

Na teren dawnego obozu w Oświęcimiu wchodzimy przez osławioną bramę z napisem Arbeit macht frei. Ścieżkami dochodzimy do budynków, w których urządzono wymowne ekspozycje. Wstrząsające wrażenie sprawia widok ogromnej ilości zwykłych rzeczy: okularów, butów, zabawek oraz ściana śmierci, krematorium i cela głodowa.

Obóz w Brzezince składa się z szeregu stojących na pustkowiu drewnianych baraków wybudowanych przez więźniów. Nie ma tu ekspozycji, chodziło o to, by zachować stan obozu, oddając jego klimat.

Po zwiedzeniu byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu zawieziemy Państwa z powrotem do Krakowa na obiad na barkę Arlina.

Barka Arlina wyprodukowana w 1889 r. to prawdziwy unikat. Ma blisko 60 metrów długości i bogatą przeszłość. Kupiona została w 2003 r. od holendra Alberta Korstena, który od 1970 r. mieszkał i pracował na barce. Blisko rok trwała podróż barki drogą śródlądową z Rotterdamu do Krakowa. Barka cumuje na wysokości krakowskiego Kazimierza, niedaleko mostu Piłsudskiego.

Działająca na barce restauracja serwuje autorskie propozycje oraz dania klasyczne w doskonałej jakości i wykonaniu.

Na wycieczkę do Oświęcimia zabieramy Państwa bezpośrednio z miejsca Waszego pobytu w Krakowie hotel/apartament lub innego wskazanego miejsca ok. godz. 9.00. Po zakończonym zwiedzaniu zawieziemy Państwa pod restaurację na Barce Arlina.

Czas trwania wycieczki: ok. 6 godzin
Dostępność: 7 dni w tygodniu
Rezerwacje: poprzez formularz rezerwacji na naszej stronie oraz telefonicznie +48 660 904 391, +48 513 514 331
Cennik: Cena za pojazd. Zawiera koszty pojazdu, lunch na barce, kierowcę, paliwo oraz opłaty parkingowe. Do dyspozycji pasażerów w sezonie letnim, bezpłatne napoje. Cena nie zawiera biletu wstępu do Muzeum w Oświęcimiu – 45 zł za osobę.

 Wycieczka do Oświęcimia z obiadem na barce Arlina w Krakowie
 Liczba osób 1-4  5-8
Ceny  500 zł  700 zł